BLOG


Opis: 📚 Moja książka „W głowie się poprzewracało” pomoże Ci dbać o zdrowie psychiczne. Kupuj szybko i bezpiecznie na http://hania.alt.pl 🔥 Co musisz wiedzieć, by dbać o zdrowie psychiczne? Dziś o zniekształceniach poznawczych (/myślenia). Instagram: http://instagram.com/hania.es/ D... - MUSISZ to wiedzieć, jeśli dbasz o zdrowie psychiczne!.
- Ostatnio rozmawiałem z ziomkiem z uczelni, który nie zrozumiał jakiegoś fragmentu tekstu, i odpytany przez wykładowcę przyznał się, po czym ten wykładowca do niego "No proszę Pana, jak na 4 semestr to powinno się to dać zrozumieć, tutaj gdzieś jest problem"

I zastanawiałem się wtedy "ale dlaczego powinien to rozumieć"? Człowiek nie jest superinteligentnym komputerem aby znać każde słowo, czy to archaizm czy naukowe stwierdzenie. Jesteśmy tylko ludźmi, mamy prawo czegoś nie rozumieć...
- Hania Es: WSPANIAŁY, BARDZO POTRZEBNY film!
- Kliknij tu: psycholog Lublin , zawsze coś przydatnego.
- Fakt, bycie średnim jest beznadziejne. Nikt nie pamięta średniaków
- Ważny odcinek, Haniu 💚 Patrzenie na siebie przez pryzmat "muszę, powinnam, trzeba" sprawia, że nie można pokochać siebie i swojego życia. Super protip z tym, żeby pytać siebie "a kto tak powiedział?".
- Wow, to jest dokładnie to czego potrzebuję 😄 dzięki Haniu 😘
- Staram się wymazać z mojego słownika słowo muszę. Działa na mnie wnerw odrazu. Ostatnio moja teściowa, po tym jak jej wnuczka zdała prawko, powiedziała do mnie, że ja też muszę zrobić, ciśnienie skończyło mi odrazu. Odpowiedziałam jej, że ja powinnam, mogę ale nic nie muszę. Słowo powinnam tak na mnie nie działa, wydaje się dobrowolne. "Musze" to się urywa skrzydełka😉
- Nawet nie wiesz jak mi to pomogło, przy okazji narobiłaś mi ochotę na herbatę 😄
- "Powinnam mieć dzieci bo mam 30 lat". A ja nie chcę dzieci bo dobrze mi się tak żyje po swojemu i nie chcę brać odpowiedzialności za cudze życie. Może kiedyś się zmieni ale nie sądzę. "Jestem kobietą i powinnam gotować " bardzo tego nie lubię ale na szczęście mojemu chłopakowi nie przeszkadza. Robimy to naprzemiennie i jest ok. :) Bardzo podoba mi się to co przekazałaś w tym odcinku.
- Dokładnie tak jest....
- Ja "powinnam" zamieniłam na "chcę". "Chcę ukończyć szkołę, bo.....?" "Chcę nauczyć się czegoś, bo....?" Bo to wynika z mojej motywacji a nie z oczekiwań otoczenia. Nauczyłam się, że ludzie mają prawo do swojego zdania i mogą je wyrażać ale ja wcale nie muszę ich słuchać. To czy coś zrobię czy nie zależy tylko odemnie. Mogę wszystko nic nie muszę 🤗
- Właśnie siedzę i oglądam vlog w koszulce „I love trance” gdzie do muzyki trance mi jak z Polski do USA 🤨 nie mój klimat zupełnie. Także ten 🙂 żyjmy w zgodzie ze sobą. Nikt za nas życia nie przeżyje a opinie innych (te negatywne) uczmy się mieć gdzieś.
- Super film <3 A z tymi koszulkami to ja bym akurat nie ubrała koszulki zespołu, którego dyskografii nie znam - ale to ja. Jakby - nośmy co chcemy, róbmy co chcemy. Dopóki nie robimy nikomu krzywdy, to jest wszystko okej :)
- W czwartek dowiedziałam się ze mój teraz były chłopak mnie zdradzam kilka tygodni. Ja mu chce wybaczyć bo go tak kocham, a on nie chce ze mną rozmawiać bo mówi ze zniszczyłam jego zdrowie psychiczne i wkoncu jest szczęśliwy z ta nowa suką. Nie mogę w to uwierzyć i nie daje rady sobie z tym poradzić.
Nie jem już od czwartku i od 2 dni jem dużo tabletek na sen. Nawet już nie mogę wstać z łóżka . Nie chce żyć bez niego. Kocham go bardzo.
W piątek albo po świętach chce połknąć wszystkie tabletki które dostanę od psychiatry.
Mam dosyć życia i nie chce bez niego żyć.
- Fajnie, że opowiadasz z własnego doświadczenia i potrafisz się przyznać do błędów z przeszłości. Ja akurat przez lata miałem do czynienia z tekstami zaczynającymi się od "prawdziwy mężczyzna...." . Byłem w ten sposób albo wyśmiewany albo próbowano na mnie coś wymuszać. Prawie zawsze robiły to panie, które najpewniej w ten sposób chciały sobie coś udowodnić albo przeciwdziałać swoim nieuświadomionym kompleksom czy frustracjom. A jednocześnie były święcie przekonane o słuszności swojego działania....
- Mnie takie wmawianie że coś muszę albo powinnam odbiera resztki chęci do życia... Jestem osobą, którą wiele osób w moim otoczeniu określa jako ,,dziwną" bo nie zawsze dopasowuję się do reszty i nie lubię wielu "kobiecych" rzeczy. Staram się mimo komentarzy być sobą, ale jest niesamowicie ciężko. Wiem, że nie tylko ja tak mam, więc życzę wszystkim "dziwakom" wytrwałości i cierpliwości(◠‿・)
- „Kto to mówi?” trafiło do mojego dziennika od razu, wowowo, nigdy nie spojrzałam tak na powinności, które wydają mi się oczywiste. Ale mi kliknęło, dzięki!
- Czy może być tak ze kilka naszych przekonań gdy zadajemy pytanie a jeśli tak to co itp i wszystkie prowadzą do jednego przekonania źródłowego? Np. Muszę rewelacyjnie radzić sobie w pracy a inne np muszą być szczupła a w konsekwencji pytań przekonaniem źródłowym w obu przypadkach jest nie jestem dość dobra, wystarczająca
Ma to sens? 🙃
- Nie ośmieliłbym się wyjść w koszulce zespołu, którego nie jestem wielkim fanem.
- Haniu czy jesteś już na 5 roku psychologii?
- Świetny film, zwłaszcza przed świętami, gdzie często słyszy się "musisz", "powinieneś"...
Takie przyjacielskie przypomnienie, żeby się nie obwiniać i nie czuć gorzej, bo ktoś narzuca nam swój światopogląd i musizm. To tylko ich zdanie i ono nie kształtuje naszego życia. Wszystko zależy od nas.