BLOG


Opis: Czy dbasz o swoje zdrowie psychiczne? Czy jako osoba autystyczna poświęcasz temu tematowi wystarczająco dużo czasu i uwagi? Dla nas jest to szczególnie ważne, dlatego dzielimy się swoim doświadczeniem i pomysłami. A jeśli chcecie pomóc nam odetchnąć, to dorzućcie się do naszej dział... - 10 rad jak dbać o zdrowie psychiczne | NEUROATYPOWE.
- Dziewczyny? Po co warto zrobić diagnozę?
- Zauważyłam, że mam straszny problem ze zorientowaniem się, że w ogóle jestem zmęczona. Nie kojarzę, że np.jestem zirytowana, bo np trzy dni w pracy spędziłam wyłącznie na rozmawianiu z ludźmi i moje baterie są na totalnym wyczerpaniu. Tak samo miałam problem z odczuwaniem głodu. Nauczyłam się już regularnie jeść, to teraz czas na ogarnięcie odpoczynku :)
- Mój autystyczny syn potrzebuje stymulacji dźwiękowej, cały dzień potrafi chodzić w słuchawkach i puszcza muzykę oraz różne dźwięki, które nagrał. Nie chce robić sobie przerw. Co robić?
- Ja autysta który mieszka na wsi by nie przesiadywać godzinami na komputerze i TV jeżdżę po lesie na rowerze albo pomagam tacie w koszeniu latem a jesienią jeżdżę rączką i grabienie liści zawsze człowiek złapie witaminę D3.
- Ja mam nadwrażliwość na zapachy i niestety nie znam skutecznego sposobu na zagłuszenie zmysłu węchu :(.
- Jesteście ekstra! ❤️Może pojęcia odpoczynku nie rozumiem ale skupiam się na muzyce. Słucham klasyki i to pomaga, żadna zmiana miejsca nie da mi odpocząć więc podróże odpadają ale muzyka, tak, w miejscu które znam czyli w domu. Jest w tym dużo rytuału, może nawet nie fizycznie ale skupienie na muzyce, to kawałek innej przestrzeni na tym świecie.
- Kocham Was dziewczyny! 🍀😘💗💗💗
- Lubię Wasz duet, dobrze się uzupełniacie.
- Kocham was ❤️. Wstęp wspaniały. Zrobił mi dzień.
- 👏👏👏
- Jakie kubki?!? :D Ja też chcę!
- świetne :D
- Czytanie przed snem sie u mnie nie sparawdza... bo "jeszcze tylko jeden rozdział" . Polecam spacery w odludne rejony.
- Uwielbiam Wasz montaż i poczucie humoru! Te wstawki z Sabiną były cudowne ❤️😂 A co do rad, to bardzo boleśnie odczuwam zaburzenia rytmu okołodobowego, o którym wspomniałyście oraz nadwrażliwość na kofeinę (polecam dlatego decaf, dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie przeżyć dnia bez kawy). Ostatnio mam „fazę” na szycie i haftowanie, więc czemu nie robić tego bez przerwy na picie/jedzenie/toaletę/sen przez 10 godzin i siedzieć do 6 rano? 🤷🏻‍♀️😬
- Polecam bio jonizator powietrza mnie pomaga na przeciążenia.
- Ja musze spać 9h dziennie, inaczej nie funkcjonuje 🙄 super filmik, najtrudniejsze jest uznanie naszych potrzeb u rodziny 😒
- Bardzo pomocny filmik :)
- Jak zwykle super filmik :)